Zadnji ND v 1. razredu: Na vrtu

V petek, 26. 5. 2023, so imeli učenci 1. razreda matične šole zadnji naravoslovni dan. Zjutraj so v šoli pojedli malico, po ogledu video predstavitve kmetije Ostanek, pa so se peš odpravili do Velikih Pec. S soncem obsijana in prijetno razgibana pot jih je vodila na kmetijo Ostanek. Tam so jih prijazno, s širokim nasmehom, sprejeli lastniki. Učenci so se razdelili v dve skupini. Gospa Damjana in gospod Tadej sta vsak svojo skupino popeljala po kmetiji in jim predstavila način dela ter vrtnine, ki jih pridelujejo in predelujejo na kmetiji. Učenci so si ogledali tudi prostore za shranjevanje pridelkov ter vrtnarsko orodje, stroje in pripomočke. Po prikazu postopka sajenja, so se učenci tudi sami preizkusili v sajenju blitve na gredico. Nato si je vsak učenec v svoj lonček posejal seme lubenice in posadil češnjev paradižnik. Gostitelji so nam pripravili tudi bogato pogostitev z zelenjavo, jagodami in sokom. Preden so se učenci peš odpravili nazaj proti Šentvidu, so jih na kmetiji Ostanek obdarili še s svinčniki. Ob vrnitvi v šolo so učence že čakali njihovi lončki s paradižniki in lubenicami, ki jih je pripeljal gospod Tadej. Učenci so obljubili, da bodo za svoji rastlini vzorno skrbeli. Obisk kmetije je bil zelo poučen in hkrati posebno doživetje za vse udeležence, saj so aktivno sodelovali pri sajenju in saditvi ter bili izjemno prijazno sprejeti, vodeni in postreženi. Gostiteljem se iskreno zahvaljujemo za gostoljubje in se priporočamo še za kakšen obisk.