Bralna značka

bralna_slikaZačetki BRALNE ZNAČKE segajo v šolsko leto 1960/61, ko sta ravnatelj osnovne šole na Prevaljah pisatelj Leopold Suhodolčan in profesor slovenščine Stanko Kotnik po češkem zgledu osnovala tekmovanje za Prežihovo bralno značko. Prvo tekmovanje so razglasili za štiri koroške občine, bralne značke pa so podelili maja 1961 v Kotljah na Koroškem.
Namen bralne značke je spodbujati učence k branju, razvijati in dvigati bralno kulturo ter vzgajati mlade bralce z željo, da bi z veseljem segali po knjigah tudi kasneje v življenju.
Branje za bralno značko se vsako leto začne 17. septembra na dan zlate knjige, zaključi pa se 2. aprila na mednarodni dan knjig za otroke.

sova_slikRAZREDNA STOPNJA (1.–5. razred)
Prebrati je potrebno vsaj 3 knjige in se naučiti 3 pesmice.

sova_slikPREDMETNA STOPNJA (6.–9. razred)
Prebrati je potrebno vsaj 4 knjige, od tega 2 po lastni izbiri, in se naučiti 3 pesmi.

BRALNA ZNAČKA_1
BRALNA ZNAČKA_2