OBISK ŠOLSKEGA MUZEJA

Četrtošolci so svoje znanje o šolanju v preteklosti nadgradili z izkušnjo zanimive učne ure iz leta 1930. Tako so se v Slovenskem šolskem muzeju v Ljubljani predali vodenju stroge gospodične učiteljice pri uri lepopisa. Peresa so v nekaterih rokah kar potresavala od strahu, da ne bo katera črka zapisana ne dovolj lepo za gospodično učiteljico. Ta je namreč uporabila tudi stroge vzgojne metode tistega časa. Tišina v šolski izbi je bila izredna. Slišati je bilo le korake gospodične učiteljice.

Zraven doživetja učne ure, so si učenci v muzeju ogledali tudi stare učne pripomočke ter spoznali zgodovino šolstva na Slovenskem.

Šolski muzej so zapustili z bogato izkušnjo in spoznanjem, da se je šolanje v preteklosti zelo razlikovalo od današnjega ter da obiskujejo učencem prijazno šolo.