Alergeni v prehrani

13. decembra 2014, sta stopili v veljavo:

• Uredba (EU), št. 1169/2011 Evropskega parlamenta in Sveta  z dne 25. oktobra 2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom in sprejete spremembe  ter
  • Uredba o izvajanju uredbe (EU) o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom (Ur. l. RS, št. 6/14).

Uredbi nas zavezujeta, da na vidnem mestu obvestimo vse uporabnike prehrane (učence, starše in zaposlene) o snoveh v živilih (pakiranih in nepakiranih), ki povzročajo alergijo ali preobčutljivost – alergene.

Tako bodo lahko uporabniki, ki imajo alergijo ali preobčutljivost na hrano, na osnovi informacij sprejeli varno odločitev za otroka oziroma zase glede hrane.

Podatki o prisotnosti alergenov v živilih so na vpogled poleg jedilnika na oglasni deski pred jedilnico.