Šestošolci so obiskali muzeja Toneta Pavčka in Lojzeta Slaka

Šestošolci so 1. junij posvetili dvema dolenjskima ustvarjalcema, Tonetu Pavčku in Lojzetu Slaku. Obiskali so Šentjurij, rojstni kraj pesnika Pavčka, ki so ga letos podrobneje spoznavali pri pouku slovenščine. Tam so si ogledali njemu posvečen muzej ter podružnično cerkvico, pred katero stoji zanimiv spomenik. V muzeju so videli pisateljeve osebne predmete, fotografije ter si ogledali film o njem. Potem so si v bližnji Mirni Peči ogledali še Muzej Lojzeta Slaka. Pred tem so glasbenika, njegovo življenje, ustvarjalnost in pomen bolj slabo poznali. Po kratkem predstavitvenem filmu in ogledu interaktivnih vsebin učenci harmonikarji tudi zaigrali. Kustodinja je učencem predstavila tudi vrste harmonik ter njihove sestavne dele. Učenci so na koncu v skupinah posneli video s Slakovima skladbama.