Rezultati šolskega tekmovanja Bober

Med 1. in 12. marcem 2021 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz računalniškega razmišljanja Bober.

Njegov glavni namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo, saj je računalnik neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov.

Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje, razvoj spretnosti za reševanje problemov, uporabo informacijske tehnologije in njen vpliv v družbi. Otroci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Tekmovalci od drugega do petega razreda so reševali naloge na papir, od šestega razreda naprej pa na računalnik.

Prejemniki bronastih priznanj so:

• Lenart Sinjur, Ožbej Pust, Denis Plankar, Fedja Baloh, Jaka Bizjak, Jurij Šteh, Lara Jelovčan, Lara Kužnik, Lučka Koritnik, Meta Lipnik, Nastja Sever, Nejc Novak, Nikolina Milošević, Patrik Kastelic, Rok Sinic, Tevž Palčar, Tit Ostanek, Val Zrilič, Zala Retar, Žan Trnovšek, Žiga Jereb,
  • Lenart Hobič, Marija Berčon, Mirjam Dremelj, Nika Čebular, Pia Uhan,
  • Alja Šraj, Ažbe Vidic, Julita Kemperle, Jurij Jereb, Karin Zupančič, Lara Lampret, Matija Širovnik, Neja Glogovšek, Pija Čebular, Lina Bogolin Rakar, Tristan Maj Udovič Bes, Vid Koleša, Žiga Perpar,
  • Daša Fajdiga, Brina Jurič Smrekar, Živa Miklič,
  • Zala Ciglar, Nika Dolničar,
  • Meta Dremelj, Anika Sreš

Glede na situacijo državno tekmovanje ne bo izpeljano.

Naloge in rešitve tekmovanj si lahko ogledate na https://tekmovanja.acm.si/?q=bober/naloge-rešitve