Zaključna ekskurzija – Ogled Ljubljane

V petek, 12. 6. 2015 so se učenci 2. razreda matične šole in učenci 1. in 2. razreda iz Podružnične šole v Temenici odpeljali v Ljubljano na zaključno ekskurzijo v tem šolskem letu.

Učenci so v dveh skupinah prevozili pot z ladijco Zalo, s katere so z navdušenjem opazovali floro in favno ljubljanskega barja ter mostove, pod katerimi jih je vodila pot.

Ker je bila za večino vožnja po reki Ljubljanici prva taka izkušnja, so bili učenci izredno vodljivi, sproščeni in hkrati zainteresirani tudi za poslušanje oz. razlago o posameznih naravnih oz. kulturnih znamenitosti glavnega mesta.

Zaradi dobro načrtovanega in organiziranega dne je dan dejavnosti potekal tekoče in brez zapletov, zapomnili pa si ga bomo tudi po okusnem sladoledu iz slaščičarne Pri vodnjaku na Gornjem trgu.