Šolsko tekmovanje Bober

Med 8. in 27. novembrom 2021 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz računalniškega razmišljanja Bober.

Njegov glavni namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo, saj je računalnik neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov.

Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje, razvoj spretnosti za reševanje problemov, uporabo informacijske tehnologije in njen vpliv v družbi. Otroci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Tekmovalci od drugega do petega razreda so reševali naloge na papir, od šestega razreda naprej pa na računalnik. Šolskega tekmovanja se je udeležilo 100 učencev.

Prejemniki bronastih priznanj so:

• Lambert Hobič, Oliver Jakačić, Nik Jereb, Gaja Kastelic, Ožbej Kastelic, Marcel Peček, Tia Petkov, Mia Petojević, Gal Rojec, Naj Rus, Klara Savšek, Špela Vocovnik, Ines Zupančič,
  • Tina Obolnar, Izak Sadar,
  • Fedja Baloh, Nace Božič Slivnik, Žiga Jereb, Ela Kavazović, Lara Kužnik, Denis Plankar, Rok Sinic, Jurij Šteh,
  • Marija Berčon, Larisa Dremelj, Julia Flajnik, Lenart Hobič,
  • Lina Bogolin Rakar, Pija Čebular, Jurij Jereb, Julita Kemperle, Erik Klemenčič, Vid Koleša, Alja Šraj, Tristan Maj Udovič Bes, Karin Zupančič,
  • Neža Zupančič,
  • Jure Koleša, Teja Korevec, Brina Šket,
  • Luka Bogolin Rakar, Tina Medved, Martin Pongrac, Maj Šmid, Anika Sreš.

Na državno tekmovanje, ki bo predvidoma 22. januarja 2022 v Mariboru, se je uvrstila Tina Medved.