Radi pišemo z roko

Počasi, lepo počasi pisalo po papirju drsi,
nam črke ustvarja in misli umiri.

Naša šola je v šolskem letu 2021/2022 vključena v projekt Teden pisanja z roko 2022. Povezali smo se z društvom Radi pišemo z roko, saj – RADI PIŠEMO Z ROKO 😊.

In zakaj je pomembno pisati z roko?

Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je pomembna spretnost. Spretnosti pa razvijamo z vajo. Naši možgani bolje delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost in izražamo osebno noto.

In še bi lahko naštevali.

Učence in učenke pa je ob vstopu v veseli december k pisanju z roko pritegnilo praznično vzdušje. In odločili smo se, da bomo letos praznične voščilnice napisali z roko. Dobre želje smo prelili kar na simpatično obarvane zvončke.

Spomnite se svojih ljubih in tudi vi pošljite voščilnico, ki ste jo izdelali sami in ji pridih osebnega dodali s toplimi besedami, napisanimi z roko.

Naj bo december poln topline!