Rojstni dan z Mačkom Murijem, 16. 6. 2015

Letos mineva 40 let od izida slikanice o nam vsem znanem Mačku Muriju, ki jo je napisal Kajetan Kovič, ilustrirala pa Jelka Reichman. Slavnega črnega muca iz Mačjega mesta so učenci PŠ Temenica spoznali v letošnjem šolskem letu pri pouku slovenskega jezika, v živo in od blizu pa še na prireditvi Mestne knjižnice Grosuplje, Enote Ivančna Gorica.

Z velikimi pričakovanji so se učenci v torek odpravili iz Temenice v Ivančno Gorico, kjer so si najprej ogledali igro o Mačku Muriju iz Mačjega mesta dramske skupine Ivana Ogrina iz TD Lavrica. Sledil je risani film o Mačku Muriju, nato pa še likovna ustvarjalnica, kjer je vsakdo od otrok izdelal svojega čisto pravega Murija. Bilo je zabavno, ustvarjalno, po mačje razigrano in razposajeno, tako da si takih in podobnih druženj želimo tudi v prihodnjem šolskem letu.