Planica, Planica, snežena kraljica!

Le kdo je ne poznamms_img9035757335210582592
– lepoto iz snega?
Skakalci kot ptice
letijo pod nebo
in slavo Planice
v širni svet neso.  (A.)

Učenci 6. in 7. razredov so v četrtek, 21. 3. 2019, obiskali prireditev ob zaključku skakalne sezone v Planici. Dan je bil namenjen predvsem učencem slovenskih osnovnih šol. Z navdušenjem so spremljali smučarske polete. Ob vsakem poletu naših orlov je zastal dih , nato pa so vzkliki tisočih otrok napolnili dolino pod Poncami. Občutek ob igranju slovenske himne, ob visoko dvignjenih zastavah in ob ponosu, da so del tega dogodka, je bil neizmeren.

Na tem mestu velja omeniti še dva jubileja, ki ju praznuje Planica – letos mineva 85 let od prve mednarodne tekme, planiška velikanka bratov Gorišek pa je dopolnila 50 let.

Iskreno se zahvaljujemo Zavarovalnici Triglav, ki nam je omogočila ogled edinstvenega dogodka.