Okusili so zimske radosti

V soboto 8. februarja 2020 so se planinci naše šole podali pod planiško velikanko, ki že čaka na najboljše skakalce sveta. Videli so snežne topove, ki so bili v polnem teku. Sledila je malica ter ogled Nordijskega centra, kjer je bil najbolj atraktiven vetrovnik v katerem se lahko preizkusiš v letenju. Nato so si pripravili vso sankaško opremo ter se podali v ledeniško dolino Tamar. Pot je bila dokaj poledenela, zato so na določenih mestih prečili skozi gozd, ki ni bil tako pomrznjen. Seveda se padcem niso mogli ogniti, a na srečo je le te pogosteje spremljal smeh kot bolečina. Na poti so jih dosegli sončni žarki, ki so posijali v to čudovito dolino, ki daje krasne razglede po naših visokih Julijcih. Naš kralj gora, Jalovec, je bil ves s soncem obsijan. Pred domom so se okrepčali ter sankali. Sledil je povratek s sankanjem ter odhod domov. Zakasnitvi prihoda domov je botrovala poledenela pot, a planinci vedo, da čas ne sme biti vladar v hribih, saj je na prvem mestu zmeraj varnost.

Tako je minil dan v Triglavskem narodnem parku, kjer so se naužili nekaj zimskih radosti, ki jih zima v njihovem okolju žal še ni omogočila. Naslednje druženje pa sledi spomladi.