Naravoslovno tekmovanje Kresnička

11. februarja 2015 smo na šoli organizirali novo tekmovanje iz znanja naravoslovja Kresnička. Bistveni del tekmovanja so bili eksperimenti, ki so jih učenci do dneva tekmovanja naredili doma ali v šoli.

Tekmovalo je 43 učencev 4., 5., 6. in 7. razreda. Rezultati so bili zelo dobri, saj je naslednjih 15 učencev prejelo bronasta priznanja; Luka Šteh, Nejc Bregar, Ambrož Hribar, Nik Janoš, Katja Markovič, Ana Adamlje, Neja Ambrož, Zala Miklič, Špela Hribar, Valeriia Kravchenko, Breda Kastelic,Neža Vocovnik, Lucija Fortuna, Martin Krnc in Hana Omahen.

Namen tekmovanja je predvsem spodbujanje in popularizacija naravoslovja in eksperimentiranja. Mislimo, da smo na dobri poti in že komaj čakamo drugo leto, ko bomo spet raziskovali.

Sabina Rozina in Polona Lampret