Medgeneracijsko druženje v POŠ Temenica

Tudi v Temenici je prišlo do težko pričakovanega dogodka – medgeneracijsko druženje in ustvarjanje, ki smo ga pripravili skupaj z učenci podaljšanega bivanja v POŠ Temenica v  četrtek, 6. 4. 2023.

Pred prihodom babic in dedkov smo imeli delavnico z družbo MODRI VRAT, ki se ukvarja z rejo nojev. Gospa Barbara Tomše Ferenčak nam je predstavila osnovne značilnosti nojev, njihovega obnašanja in same reje. S sabo je imela dve nojevi jajci. V obe jajci nam je hišnik Miha zvrtal luknji, da smo dobili ven beljak in rumenjak. Sledilo je ustvarjanje in delo v kuhinji. Ena skupina otrok je izdelala pirhe za dekoracijo, druga skupina pa je v kuhinji sodelovala pri pripravi omlete, kanapejev z nojevo salamo in pri peki sladkih gnezd z jajci.

Nadaljevali smo z obiskom dedkov in babic. Sprejeli smo jih s širokim nasmehom in narejenimi kanapeji. Po plesni in instrumentalni točki smo jih povabili v razred, kjer so imeli pripravljene otoke z modelčki, materialom in sliko končnega izdelka.

Tako otroci kot stari starši so med ustvarjanjem uživali in pokazali veliko ustvarjalne dobre volje.