2. športni dan: drsanje

Tretješolci so se v sredo, 9. 3. 2022, v veselem pričakovanju zbrali na šolskem igrišču in se z avtobusom odpeljali v Ljubljano na športni dan.

Ko so prispeli v Dvorano Zalog, so se najprej malo ogreli in razmigali, nato pa nataknili drsalke in zdrsnili na drsališče. Nekateri so bili na ledu prvič, vendar se kmalu niso več ločili od tistih bolj veščih. Za prve kroge po ledu in lovljenje ravnotežja, so jim bili v pomoč tudi pingvini. Z užitkom so polzeli po zaledeneli ploskvi in drug drugemu kazali, kaj že znajo. Držali so se pravil in drsali v smeri urinega kazalca. Med drsanjem so naredili tudi odmor za malico in se na led vrnili še pogumnejši.

Dan so zaključili rahlo utrujeni, a navdušeni nad drsanjem in polni novih izkušenj.