Zaključek Bralne značke 2015

V četrtek, 14. maja 2015, smo učenci razredne stopnje v šolski avli zaključili letošnjo bralno značko. Pri tem so se nam pridružili učenci Podružnične šole Krka in OŠ Stična.

Na začetku nas je nagovoril g. ravnatelj Janez Peterlin, nato pa smo si ogledali prvo dejanje igre Pekarna Mišmaš, ki so jo uprizorili učenci krške šole pod mentorstvom Mateje Jere Grmek. Prireditev sta popestrili Martina Šmid in Mirjam Zvonar z igranjem na flavto in violino, Zala pa nas je povabila, naj pokukamo še v notranjost Pekarne Mišmaš. Sledil je kratek odmor in že se je zaslišal zvok kljunastih flavt pod mentorstvom Polone Lampret. Z deklamacijama o branju so se predstavile učenke 5. b. Sledila je predstava Moj dežnik je lahko balon, ki so jo uprizorili učenci OŠ Stična pod mentorstvom Jožice Ferlin in Aleksandre Šparl. Predstavi sta nas zelo navdušili in nastopajoče smo nagradili z močnim aplavzom. Vanja je predstavila oddelke od 1. do 5. razreda in povedala, kako uspešni smo bili pri prebiranju knjig za bralno značko. Prijeten dogodek je s harmoniko zaključil Andraž Mostar, mi pa smo obljubili, da bomo tudi naslednje leto ostali pravi knjižni molji.

Zala Miklič, Mirjam Zvonar, 5. b
Koordinatorica: Vida Bregar Tomažič