Teden otroka 2021

RAZIGRAN UŽIVAJ DAN je bila osrednja tema letošnjega TEDNA OTROKA, ki se je začel 4. 10. in končal 10. 10. 2021. V tem tednu smo učence spodbujali k igrivosti, druženju, spletanju prijateljstva ter jim pripravili veliko različnih dejavnosti in iger.

V ponedeljek in torek, so nas obiskali štirinožni prijatelji iz društva Tačke Pomagačke. Prijaznost, toplina in iskrivost kosmatincev nas je očarala. Učenci so bili navdušeni nad dejavnostmi, ki so jih kužki pokazali. Velik poudarek smo posvetili igri. Igrali smo družabne, rajalne, socialne igre ter igre naših dedkov in babic. Brali smo pravljice, pripovedke, uganke. Obiskala nas je tudi knjižničarka Monika. Njeni obiski so bili obogateni s pravljičnimi junaki, zanimivimi zgodbami ter gibanjem. Učitelji PB smo v sredo pripravili delavnice, ki so se izvajale v mehurčkih. Učenci so izdelovali nakit, se urili pri izdelovanju origamija, se sprostili na poligonu in ob štafetnih igrah, brali pravljice, se igrali zanimive igre, peli in plesali. Na predmetni stopnji so si učenci ogledali kamišibaj v izvedbi Knjižnice Ivančna Gorica, na voljo so imeli Ferdov mini Kino, veselo pa je bilo tudi ob živi glasbi – zaigrali so bivši učenci naše šole, Hana Kavšek (kitara) ter Matija Kutnar in Zala Vidic (harmonika).

Sodelovali smo tudi pri vseslovenski akciji – RAZIGRANI KORAKI. Vsi učenci, pa tudi zaposleni, smo si obrisali stopala, jih izrezali ter nekatere tudi zanimivo okrasili. Prilepili smo jih po hodnikih in garderobah. V torek in četrtek smo se preizkusili, kako dobri smo v sestavljanju Rubikove kocke, v sredo pa smo tekmovali v sestavljanju slovenskih, angleških in nemških besed. Nekateri učenci so pravi mojstri. Petek smo zaključili z glasbo, plesom in zeleno barvo. Zeleno barvo povezujemo z ljubeznijo, optimizmom in veseljem. Zelena barva pomirja in daje svežino.

Teden otroka je bil zanimiv, vesel, igriv ter poln čudovitih aktivnosti in dogodkov. Igrali se bomo še naprej, kajti kdor se igra, vedno zazna otroka v sebi.

Igrajte se, smejte se in bodite dobre volje.