Rokovanje z živalmi

V letošnjem šolskem smo nameravali z učenci 7. razredov obiskati živalski vrt v Ljubljani. Ker nam zaradi trenutnih razmer v državi to ni uspelo, smo se odločili, da živali pripeljemo kar v šolo. Skupaj z gospo Niko in Alešem, predstavnikoma društva Bioexo, smo v ponedeljek, 17. 5. 2021 spoznavali zanimiv svet živali.

Nika nam je predstavila činčilo, laboratorijsko miško, mongolskega skakača, kunca in tenreka. Vsako od teh živali smo imeli priložnost prijeti ter nato opazovati njihovo vedenje. Zanimivo je bilo tudi spoznavanje žuželk in plazilcev ter premagovanje strahu, ki smo ga imeli do določenih vrst živali; kač, ptičjih pajkov, kuščarjev in ščurkov.

Učenci so bili zelo navdušeni, še bolj navdušena pa sem bila jaz, saj so pokazali zelo veliko znanja, ki so ga pridobili pri urah naravoslovja. Verjamem, da tega naravoslovnega dne učenci ne bodo pozabili in da bodo v življenju spoštljivo in na primeren način ravnali z živalmi.

Sabina Rozina