Regijski otroški parlament v Novem mestu

V četrtek, 8. marca 2018, je v prostorih novomeškega rotovža potekal 28. regijski otroški parlament, ki ga je organiziralo Društvo prijateljev mladine Mojca ob podpori Mestne občine Novo mesto. Sedeže svetniških klopi je zasedlo 35 delegatov iz širše dolenjske regije, med njimi tudi predstavnik naše šole, Ambrož Poljšak, učenec 8. razreda, ki je bil za predstavnika izvoljen na šolskem otroškem parlamentu.

Mladi parlamentarci so tokrat razpravljali na temo »Šolstvo in šolski sistemi«. Na začetku so predstavniki poročali o poteku in sprejetih sklepih šolskih, občinskih in medobčinskih otroških parlamentov, nato pa so razdeljeni na štiri skupine razpravljali o odnosih v šoli, učnih vsebinah, metodah in načinih poučevanja ter o šoli za življenje. Po končanem skupinskem delu je sledilo poročanje skupin in splošna debata. Delegati regijskega otroškega parlamenta so nazadnje izmed petnajstih najboljših parlamentarcev izvolili deset predstavnikov, ki bodo novomeško regijo zastopali na nacionalnem otroškem parlamentu, 9. aprila 2018, v Ljubljani. Čeprav se Ambrožu ni uspelo uvrstiti v ožji krog petnajstih izbrancev, mu čestitamo in smo nanj ponosni, saj se je z dobro argumentiranimi predlogi in mnenji aktivno vključeval v debato ter zelo uspešno zastopal našo šolo.