Raziskovanje zdravilnih rastlin z zeliščarico Jožico Bajc Pivec

V letošnjem šolskem letu smo morali zaradi trenutnih epidemioloških razmer v državi naravoslovni dan Raziskovanje ekosistemov izpeljati v šoli. Z učenci 6. a-razreda smo raziskovali v sredo 12. 5., z učenci 6. b -pa v petek 14. 5. 2021.

Po jutranjem skupnem uvodu smo začeli z mikroskopiranjem posameznih delov rastlin. Po malici pa smo skupaj z zeliščarico Jožico Bajc Pivec raziskovali zdravilne rastline. Učenci so z navdušenjem spremljali razlago gospe Jožice, ki je za vsako rastlino, ki smo jo našli na poti ali smo jo imeli nabrano v razredu, znala povedati kakšno koristno in uporabno stvar. Naravoslovni dan smo zaključili z raziskovanjem listov, stebla, cveta in korenin enokaličnic in dvokaličnic. Preživeli smo zelo lep in zanimiv dan. Verjamem, da bodo učenci znanje, ki so ga pridobili, lahko uporabili tudi v vsakdanjem življenju.