O zgodovini šolstva v Šentvidu pri Stični

V četrtek, 16. oktobra 2014, smo imeli vsi učenci dan dejavnosti na temo zgodovine šolstva v Šentvidu. Z raznovrstnimi aktivnostmi smo se začeli pripravljati na praznovanje dveh pomembnih obletnic v letu 2016, 220-letnice šolstva in 50-letnice nove šolske zgradbe v Šentvidu pri Stični.

Zjutraj smo se zbrali v avli, kjer nas je najprej nagovoril g. ravnatelj. Predstavil je potek dolgoročne priprave na pomembna dogodka, potek dopoldneva in nas spodbudil k zbiranju gradiv. V nadaljevanju nas je ga. učiteljica Polona Janežič ob prosojnicah na zanimiv način popeljala skozi zgodovinske mejnike šolstva v Šentvidu.

Po končani predstavitvi smo po razredih urejali zbrana materialna gradiva. Nastajali so tudi prvi osnutki priložnostnega logotipa pomembne obletnice in prvi verzi besedila šolske himne. Nekaj učencev je skupaj z učiteljicami zbiralo podatke na terenu. O šolanju nekoč in o spominih na šolo v Šentvidu so se pogovarjali s starejšimi krajani.

Ustvarjalno in raziskovalno šolsko dopoldne se je zaključilo ob 12. uri.

Gaja Tamara Medved, 8. a