MPZ na regijskem tekmovanju zlato z odliko

V četrtek, 16. maja, je v Zagorju ob Savi potekalo regijsko tekmovanje OPZ in MPZ Osrednje Slovenije. Mladinski zbor naše šole se je odlično izkazal in za svoj nastop prejel 92 točk ter zlato priznanje z odliko.

Na regijsko tekmovanje, ki poteka bienalno na šestih različnih lokacijah po Sloveniji, se lahko prijavijo na območnih revijah predlagani otroški in mladinski zbori, ki jih odlikujeta kakovostno izvajanje in primernost sporeda. Zbore za tekmovanje na podlagi poslanih posnetkov izbere še strokovna komisija. Na tekmovanju Osrednje Slovenije se je letos predstavilo 13 otroških in mladinskih zborov. MPZ OŠ Ferda Vesela je pred tričlansko strokovno komisijo v sestavi Tadeja Vulc, Marinka Šuštar in Maja Cilenšek z zahtevnim programom nastopil zelo ubrano, muzikalno in intonančno zanesljivo ter dosegel lepo število točk (92) ter zlato priznanje z odliko. Iskreno čestitamo!