Mednarodno leto sadja in zelenjave v podaljšanem bivanju

Leto 2021 je Generalna skupščina Organizacije združenih narodov razglasila za mednarodno leto sadja in zelenjave.

S tem želijo poudariti pomen sadja in zelenjave za zdravje in razvoj ljudi ter opozoriti na škodo, ki jo naredimo z odpadno hrano (sadje in zelenjava spadata med hitro pokvarljivo blago, zato so pomembni primeren transport, skladiščenje in njuno ustrezno shranjevanje tako v trgovini kot v gospodinjstvu).

Hkrati želijo spodbuditi večjo odločnost v smeri promocije pravičnejšega, bolj trajnostnega in učinkovitejšega prehranskega sistema.

Tudi v podaljšanem bivanju smo v preteklih dneh nekaj časa namenili pogovoru o pomenu zdrave prehrane in odgovornega ravnanja s hrano. Na to temo so nastali likovni izdelki, ki krasijo prostore matične šole in podružnične šole v Temenici, obenem pa nas opominjajo na pomembnost uživanja sadja in zelenjave.