Marta in Gojc v šoli

V ponedeljek, 4. 12. 2023, so nas na matični šoli obiskali glasbeniki pod vodstvom poznanih obrazov, gospe Marte Zore in gospoda Gojmirja Lešnjaka – Gojca. S svojo skupino so nam pripravili glasbeno poslastico, kjer smo spoznali različne zvrsti glasbe, kot so: pop, metal, rock, opera … Predstavo so soustvarjali tudi učenci. Prvi so si jo ogledali učenci predmetne stopnje, kasneje pa še učenci razredne stopnje. Predstavili so nam program s tolkali, zapeli poznane pesmi, predvsem pa nas zabavali. Plesali smo polko, ogledali si različna oblačila v glasbi (nošo, baročno obleko …) ter se naučili tudi, da je policaj v resnici pAlicaj.
Med pripravo na ogled predstave, smo si učenci in učiteljice 1.-5. razreda z različnimi aktivnostmi popestrili ure. Plesali smo, igrali preproste ritmične vzorčke, melodije, se igrali glasbene uganke, brali, ustvarjali in še in še. Nekaj od tega si lahko ogledate v nadaljevanju.