Drugošolci obiskali kulturne ustanove v Trebnjem

16.11.2021 so učenci  2.a matične šole spoznavali kulturne ustanove v Trebnjem. Pod strokovnim vodstvom so si ogledali Galerijo likovnih samorastnikov, stalno razstavo slik in kipov, spoznali različna umetniška dela.

Izvedeli so, da že 52 let poteka tabor likovnih samorastnikov, katerega se udeležujejo umetniki iz Slovenije in drugih držav. Mnogi od njih pustijo svoje umetniške izdelke, da so trajno razstavljeni v galeriji. V vodeni delavnici so izdelali sliko pokrajine.

Obiskali so tudi splošno knjižnico Pavla Golie, spoznali prostore in razporeditev knjig v njej.

Knjižničarka jim je predstavila različne vrste knjig in njihove zanimivosti. Zanimiva je bila knjiga, zapisana tudi z brajico,  pisavo za gluhe in naglušne osebe. Poslušali so izbrano pravljico.

Ogledali so si oddelke knjižnice in izvedeli, kakšne knjige so v njih, komu so namenjene. Izvedeli so veliko novega, uživali ob ogledovanju, poslušanju in ustvarjanju.