Četrtošolci na obisku v Hiši eksperimentov

V četrtek, 7. 3. 2024, so imeli četrtošolci naravoslovni dan. Obiskali so Hišo eksperimentov v Ljubljani. Ogledali so si njihovo stalno razstavo eksponatov, ki vključuje več kot 50 “naredi sam” eksperimentov. Pred samim obiskom so si učenci ogledali Predjed (predstavitev vseh eksperimentov), zato je bilo zanimanje za posamezne eksperimente še toliko večje. V času samostojnega eksperimentiranja so ležali na fakirski postelji iz žebljev, delali gromozanske milne mehurčke, si šepetali na daljavo, merili moči rok, premikali žužke s pomočjo svetlobe, se igrali z lebdečo žogico in balonom in še in še. Obisk so si dodatno popestrili z ogledom znanstvene dogodivščine o zvoku.

Imeli so tudi čas za krajši sprehod po glavnem mestu z ogledom kulturnih znamenitosti. Po Trubarjevi ulici so se sprehodili do Prešernovega trga. Tam so si ogledali Prešernov kip, Čopovo in Wolfovo ulico s Primičevo Julijo, Frančiškansko cerkev, Stolno cerkev svetega Nikolaja, Tromostovje, Robbov vodnjak, doprsna kipa Adama Bohoriča in Marka Gerbca, grad, Plečnikovo pokrito tržnico ter Mesarski in Zmajski most.

Dan je potekal v sproščenem, zabavnem in poučnem vzdušju.