Čebele in čebelarstvo

V torek, 25. 4. 2017, so imeli šestošolci naravoslovni dan Čebele in čebelarstvo. Po zanimivem in nazornem predavanju gospe Jožice Pevec, članice čebelarskega društva Stična, so bili učenci razdeljeni v skupine glede na svoje želje. Ena skupina učenk je pekla peciva in piškote iz medu, druga skupina učenk je slikala  panjske končnice, tretja skupina učencev pa se je odpravila na ogled čebelnjaka. Čebelar Alojz Peček, član čebelarskega društva Stična,  nam je razkazal svoj čebelnjak, čebelarsko opremo ter nas za konec pogostil z različnimi medi, maslom in kruhom. Zaključili smo z zasaditvijo dveh lip, ki smo jih dobili v dar od Zveze čebelarjev Slovenija z namenom, da vzpodbudimo rast medovitih rastlin. Posladkali smo se z dobrotami, ki so nam jih spekle učenke ter si ogledali novo nastale panjske končnice. Domov smo odšli polni novih spoznanj o čebelah in čebelarstvu. Čebelarska zveza Slovenije si prizadeva povečati rast medovitih rastlin, zato je vsak učenec naše šole prejel vrečko semen ajde in sončnic.