Zaključna ekskurzija četrtošolcev

Četrtošolci so imeli v torek, 11. junija 2019, naravoslovno tehniški dan, ki so ga poimenovali kar zaključna ekskurzija. Tokrat so spoznavali domačo pokrajino in tudi svet pod zemljo.

Najprej so imeli panoramsko vožnjo z avtobusom skozi občinsko središče in sledil je prvi postanek na Muljavi, kjer so si ogledali Jurčičevo domačijo – kulturno znamenitost občine.

Pot so nadaljevali preko sosednje občine Dobrepolje. Sledil je postanek na Trubarjevi domačiji na Rašici, kjer so utrdili znanje o prvi slovenski knjigi. Odpravili so se še v sosednjo občino Grosuplje, in sicer so imeli voden ogled  Županove oz. Taborske jame.

Lepote kraške jame so učence čisto prevzele in z zanimanjem so si ogledovali, kaj zmore narediti voda pod zemeljskim površjem. Bili so navdušeni, saj so znanje, ki so ga pridobili pri pouku, nadgradili še izven učilnice. Ohladitev v jami pa je bila zelo dobrodošla na tako sončen in topel dan.