Karierna orientacija

Ena izmed najpomembnejših odločitev v življenju posameznika je izbira poklica oziroma nadaljnjega izobraževanja. Da bi pridobili kar največ dobrih informacij za naše učence organiziramo razne predstavitve (šolskega sistema, poklicev, štipendij), oglede lokalnih podjetij, srednješolske tržnice, oglede posameznih šol ter sejma Informativa, okrogle mize z dijaki, izpolnjevanje vprašalnikov za pomoč pri odločanju o izbiri poklicne poti in individualno svetovanje. Učencem in njihovim staršem je lahko v pomoč tudi posebna ekipa v MS Teams, kjer so objavljene aktualne informacije s srednjih šol (dnevi odprtih vrat, novi programi itd.) ter pomembne informacije glede vpisa v srednjo šolo.

16. in 17. februarja bodo za učence osnovnih šol na srednjih šolah organizirani informativni dnevi. Učenci 9. razreda v petek, 16. 2., nimajo rednega pouka.

Koncept karierne orientacije izvaja Nina Pavlin.