Začetek bralne značke na PŠ Temenica

Na podružnični šoli v Temenici je v ponedeljek, 18. 9. 2017, potekal delni kulturni dan. Učenci so dan, povezan z branjem, preživeli s knjigami v rokah in v pravljičnem vzdušju. V začetku so si učenci ogledali in izmenjali svoje najljubše knjige, ki so jih prinesli od doma, nato pa prisluhnili prav posebni gostji.

Ob začetku bralne značke se je učencem pridružila gospa Majda Verbič, upokojena učiteljica, ki je pripovedovala o svojih prvih srečanjih s knjigami. To je bilo v časih, ko knjig ni bilo toliko na razpolago kot jih imamo danes. S seboj je prinesla tudi nekaj slikanic iz svojega otroštva in učencem prebrala pravljico o Babici in treh vnučkih.

Ob čajanki pa so učenci prisluhnili še slovenski ljudski pravljici svoje učiteljice. To je že zelo stara pravljica, ki jo je učiteljica spoznala v prvem razredu osnovne šole.

Učenci so dan obeležili tudi z razstavo svojih najljubših slikanic v šolski avli.