Ura slovenščine malo drugače

V petek, 2. oktobra, je devetošolce obiskala recitatorska skupina Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine. Predstavili so se z literarnimi utrinki vsestranske ustvarjalke, učiteljice, prevajalke, publicistke, predvsem pa pesnice in pisateljice Neže Maurer, ki bo letos praznovala častitljivi jubilej, 90. rojstni dan. Kulturni dogodek je obogatila tudi pesničina hčerka, klovnesa Eva Škofic Maurer, ki je zapela nekaj maminih uglasbenih pesmi in povedala par besed o njenem in svojem življenju.

Dogodek je potekal na pobudo Knjižnice Ivančna Gorica v okviru promocijske akcije Beremo skupaj, navzoče pa je nagovorila tudi vodja knjižnice Ksenija Medved. V projekt Beremo skupaj se naša šola v mesecu oktobru aktivno vključuje tudi z vsakodnevnim skupnim branjem pri pouku.

Prijetnemu in ustvarjalnemu dogodku so devetošolci prisluhnili zbrano in z velikim zanimanjem, za kar so jih naši obiskovalci tudi pohvalili.

drustvo-para-lj > z literarnimi utrinki neze maurer na os ferda vesela