Sprejem prvošolčkov v šolsko skupnost

V ponedeljek, 1. oktobra 2018, smo na OŠ Ferda Vesela začeli s številnimi aktivnostmi v okviru Tedna otroka. Med glavnim odmorom se je odvila krajša slovesnost, s katero so vsi učenci šole uradno sprejeli medse letošnje prvošolce. Zbrane je nagovorila letošnja predsednica šolske skupnosti, Ana Adamlje iz 9. a, in z njimi podelila nekaj spominov na svoje prve šolske dni. Prireditev so pripravili osmošolci, ki bodo v letošnjem šolskem letu nastopili kot pokrovitelji učencev iz prvega razreda – poskrbeli bodo, da se bodo v novem okolju dobro počutili in jim pomagali prebroditi morebitne začetne težave. Seveda pa ni šlo brez pravega preizkusa. Prvošolci so morali opraviti posebno nalogo, pod razpeto vrvjo so zaplesali »limbo ples«, ob čemer so se močno zabavali. Nalogo so vsi uspešno opravili in za nagrado prejeli posebna darilca, ki so jih posebej zanje izdelali osmošolci: »proti-stresne žogice«, s katerimi si bodo lahko mirili napete živce. S tem so bili tudi uradno sprejeti v skupnost učencev šole.