Regijski otroški parlament

V torek, 19. 3. 2019, je v prostorih novomeškega rotovža potekalo regijsko srečanje otroškega parlamenta širše dolenjske regije, ki ga je pripravilo Društvo prijateljev mladine Mojca ob pomoči Mestne občine Novo mesto. Osnovno šolo Ferda Vesela je zastopala Martina Šmid iz 9. razreda z mentorico Nejko Omahen Šikonja. Tema je bila enaka kot lani, Šolstvo in šolski sistemi. Mladi parlamentarci iz posameznih občin so najprej predstavili primere dobrih praks s svojih šol, sledila pa je debata s komentarji in predlogi. Pri delu po skupinah so se temeljiteje pogovorili o odnosih v šoli, učnih vsebinah, metodah poučevanja in šoli za življenje.

Martina se je v razpravo redno vključevala, žal pa se ji ni uspelo uvrstiti med sedem delegatov, ki bodo regijo zastopali še na 29. nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Vseeno je pridobila nekaj koristnih izkušenj.