Prvi šolski dan za prvošolce

V ponedeljek, 1. septembra 2014, je šolski prag prvič prestopilo 51 prvošolcev matične šole. Skupaj s starši so se zbrali v šolski avli, kjer so je nagovorili gospod ravnatelj, župan občine Ivančna Gorica in policist, ki jih je opozoril na varnost in previdnost otrok na poti v šolo. Šolska pedagoginja Irena Novak je predstavila razredničarki z vzgojiteljico ter učiteljici podaljšanega bivanja. Otroci so prihajali na oder, hkrati pa prejeli rutice in podelili odsevne jopiče. Po fotografiranju so učiteljice pospremile prvošolce v njihov razred, kjer je sledil skok čez kolebnico. Po uspešnem skoku so prejeli diplomo in razredne priponke »metuljčke«. S pomočjo imen, ki so jih pobarvali na 1. srečanju, so poiskali svoje sedežno mesto, kjer so jih čakala različna presenečanja. Učiteljici in vzgojiteljica so klicale posameznike, da so pritrdili svoj vagonček na razredno lokomotivo. Nato so ga s kolono naredili tudi sami. Z učiteljico podaljšanega bivanja in vzgojiteljico so se odpravili na ogled garderob, stranišča in telovadnice, kjer so izvedli nekaj socialnih iger. Sledilo je kosilo v jedilnici. Medtem sta razredničarki staršem podali podrobne informacije. Po sestanku sta jih povabili v jedilnico na pogostitev, kjer so tudi prevzeli svoje otroke in se poslovili od učiteljic v upanju na prijetno in uspešno šolsko leto.

skupinska prvošolci