Pomladanski pohod učencev prvega triletja

V petek, 10. 5. 2019, so učenci prvega triletja izvedli športni dan, pomladanski pohod. Pohod so začeli pred matično šolo v Šentvidu, nadaljevali v smeri Velikih Češnjic, Malega Kala ter se spustili do Bukovice. Pri cerkvici so naredili kratek postanek za malico in počitek, nato pa pot nadaljevali do podružnične šole v Temenici. Ob prihodu v Temenico so si ogledali razstavo likovnih del v domu krajanov. Nad razstavljenimi deli so bili navdušeni. Nestabilna vremenska napoved jih ni preplašila, saj so z veliko dobre volje priklicali celo sončne žarke. Med hojo so opazovali spreminjanje narave, živali na paši ter bili pozorni na pravila obnašanja pešcev v prometu. Pohoda se je udeležilo 137 učencev.