Po poti pastirskih škratov

V petek, 7. junija 2019, so se učenci 1.a in 1.b-razreda z avtobusom odpeljali na zaključno ekskurzijo. Cilj poti je bila spodnja postaja žičnice pod Krvavcem. Tam so jih prijazno pozdravili vodniki. Vožnja z žičnico je bila prijetna in za nekatere učence še posebej doživeta.

Na vrhu je bil čas za malico. Osnovna naloga otrok na poti je bilo iskanje simbolov, iz katerih sestavijo čarobni izrek in tako pomagajo pastirjem premagati škratji urok. Sama pot ni bila zahtevna. Med potjo so imeli tudi krajši postanek za malico in igro.

Na koncu poti so rešili skrivnostni urok in za nagrado dobili pastirsko piščal. Dan, ki so ga preživeli v naravi, je bil zabaven, poučen in razigran. Veseli in polni vtisov so se s kabinsko žičnico spustili v dolino, kjer jih je čakal avtobus. Zadovoljni in prijetno utrujeni so se pred šolo vrnili ob 16. uri.