Informativni dan za devetošolce

Srednje šole v Sloveniji so v petek in soboto, 13. in 14. 2. 2015, organizirale informativni dan, na katerem so zainteresirani učenci in starši lahko dobili podrobnejša pojasnila o vpisu in izobraževanju ter druge informacije v zvezi s programi, ki se izvajajo v naših srednjih šolah.

Tudi za naše devetošolce je to pomemben dogodek. Informacij je bilo v izobilju že dosedaj: predstavitve šol na naši šolski poklicni tržnici, skupinski obisk srednje šole v naši občini, organizirane podjetniške delavnice, sejem Informativa na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, pogovori in predstavitve v šoli … In na koncu še obisk določene šole, kjer se bo nova izobraževalna pot bodočim dijakom nadaljevala jeseni. Čeprav so imeli devetošolci možnost obiskati kar tri šole, se je večina zadovoljila z eno samo. To pomeni, da je bilo predhodnih informacij za odločitev dovolj in da večina lahko mirno čaka na začetek aprila, ko se 3. 4. 2015 zaključi prvi vpisni rok. Vse pa do junijskega uspešnega zaključka devetletnega osnovnega izobraževanja čaka še kar precej dela.