Generacije so pele tudi letos

V šolski avli so v četrtek, 8. novembra, že četrtič zapored prepevale vse generacije šentviških pevcev. Prijeten, pester, medgeneracijsko in predvsem z dobrodelno noto obarvan večer je potekal na pobudo KD Vidovo, prostovoljna sredstva pa so se zbirala za šolski sklad.

Po uvodnem nagovoru župana Dušana Strnada, ki je izrazil zadovoljstvo, da Šentvidčani združujemo prijetno s koristnim in s petjem zbiramo sredstva za potrebne učence, je dobrodošlico izrekla in se organizatorju zahvalila tudi pomočnica ravnatelja gospa Jelka Rojec. Koncert so sooblikovali šolski otroški in mladinski zbor, Šentviški slavčki, Moški pevski zbor Prijatelji, Mešani pevski zbor DU Sončni žarek ter Moški in Ženski pevski zbor KD Vidovo. Večer, ki ga je ustvarjalno povezovala gospa Anica Volkar, sta z mladostno energijo ter dovršeno klavirsko igro oplemenitili pianistki Dua Scaramouche. Ob koncu pa smo se s hvaležnostjo organizatorju in vsem darovalcem veselili zbranega izkupička, 768 evrov, ter zaključili z razigranim skupnim prepevanjem pesmi Zemlja pleše.

Fotografije na https://m.ivancna-gorica.si/koncert-generacije-pojejo/