Uspeh Julije Koritnik

Letošnje leto je spet leto tekmovanj citrarjev, saj potekajo vsaki dve leti. Prvo je bilo 6. in 7. marca tekmovanje Temsig – državno tekmovanje mladih glasbenikov republike Slovenije, ki ga organizira Zveza glasbenih šol Slovenije. V četrtek 7. marca se ga je udeležila tudi citrarka Julija Koritnik, učenka 5. razreda Glasbene šole Grosuplje, pod mentorstvom Pavline Šifrar.

Julija je v svoji kategoriji sedemnajstih tekmovalcev osvojila prvo mesto, zlato plaketo, in prejela tudi posebno nagrado za najboljšo izvedbo obvezne skladbe.

Julija se pripravlja še na dve tekmovanji. Zadnjo nedeljo v marcu bo nastopila na mednarodnem tekmovanju nadarjenih glasbenikov na Visoki šoli za glasbo in gledališče v Münchnu; v sredini aprila pa na mednarodnem tekmovanju Celeia, ki ga organizira Glasbena šola Celje.

Vseh treh tekmovanj se je udeležila tudi pred dvema letoma in na vseh osvojila prva mesta v svoji kategoriji. Julija se svojega uspeha zasluženo zelo veseli.

Ponosni smo nanjo in z največjim veseljem bomo njen talent podpirali in gojili še naprej.

Na fotografiji Julija z mentorico Pavlino Šifrar.