Športni dan tretješolcev

V četrtek, 18. 3. 2021, so imeli učenci 3. razreda 3. športni dan z naslovom Rekreativne igre z gradniki. Učenci so opravljali različne športne in plesne naloge ter ustvarjali preproste tehnične igrače iz zobatih kolesc.

Dan so začeli z ogrevanjem ob pesmici. Nato so se preizkusili v vožnji s poganjalcem, z žogami spremljali odlomek iz baleta Hrestač ter zaplesali z gusarji in s čebelicami. Na različne načine so zelo uspešno preskakovali kolebnice in vrteli obroče. Med športnimi aktivnostmi so sestavljali preproste igrače iz zobatih kolesc. Z njimi so spoznavali prenos gibanja in vplivanje na gibanje. Svoje izdelke so primerjali z napravami in predmeti, ki jih uporabljajo doma in v šoli.

Učenci so bili ob koncu polni novih vtisov in spoznanj o gibanju in zobatih kolesih.