SAMOTESTIRANJE UČENCEV

Spoštovani starši.

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport nas je obvestilo, da s ponedeljkom, 31. 5. 2021, lahko pričnemo s samotestiranjem pri učencih, katerih starši so izrazili željo, da bi se njihov otrok testiral.

Učenci bodo v sredo, 26. 5. in četrtek, 27. 5. 2021, prevzeli teste z navodili v tajništvu šole. Prijavljeni učenci 7., 8., in 9. razreda v ponedeljek zjutraj pred prihodom v šolo opravijo test na domu.

Pogoj za testiranje je, da je učenec zdrav, brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil.

V primeru, da je izvid testa negativen, učenec odide v šolo. V primeru, da je test pozitiven, učenec ostane doma. Starši ob tem pokličejo osebnega zdravnika in se posvetujejo o nadaljnjih ukrepih.

Testiranje se na domu izvaja 1-krat tedensko (vsak ponedeljek zjutraj, pred prihodom v šolo) do konca šolskega leta.

Prostovoljno se samotestirajo učenci, ki niso preboleli COVID-19 in tisti, ki so preboleli COVID-19 in je od okužbe minilo več kot 6 mesecev.

Protokol samotestiranja učencev

Posnetek samotestiranje na COVID-19