Prvi šolski dan na PŠ Temenica

Na prvi šolski dan je na PŠ Temenica zjutraj prestopilo prag 10 drugošolcev. Zjutraj so si pripovedovali svoja počitniška doživetja, se poigrali in povadili svoje točke za sprejem prvošolcev.

S 1. septembrom 2022 je namreč na Podružnično šolo Temenica prvič sedlo v šolske klopi pet prvošolcev. Skupaj s starši so se zbrali v šoli, kjer jih je čakal kratek kulturni program. Drugošolci so jih toplo sprejeli s pesmijo in deklamacijami, nagovorila pa jih je tudi gospa ravnateljica. Nato pa je pedagoginja Irena Novak predstavila učiteljice in poklicala prvošolce na oder, kjer so prejeli rutice. Ko so se zbrali vsi prvošolci, so pomahali staršem in pogumno odšli do matične učilnice, kjer jih je čakala pomembna naloga, in sicer skok v prvi razred. Vsi so uspešno opravili skok, prejeli diplome in darila. Na koncu je vse učence čakalo sladko presenečenje, da se bodo prvega šolskega dne spominjali še čez mnogo let.