Povzpeli so se na Čemšeniško planino

In so šli … oblačnemu, mrzlemu dnevu naproti. A dobra volja, ki jo zmeraj vzamejo s seboj, jim še tako turoben dan pričara v čudovitega. Iz vasi Čemšenik so se podali proti Prvinam, kjer so naredili prvi postanek z malico. Od tam so pot nadaljevali po markirani poti do Koče na Čemšeniški planini. Med potjo jih je presenetila bela odeja na čemaževih listih. Tudi klopi pred kočo so bile zasnežene. Sledil je še krajši vzpon na Črni vrh (1204 m n. m.), ki so ga obkrožili ter si čestitali za osvojen vrh. Seveda so dobili tudi žig v planinski dnevnik ter si pri koči privoščili zaslužen počitek. Razgledi žal niso bili jasni. Pred kočo jih je pričakalo rusko kegljišče nad katerim so bili vsi navdušeni. Prav vsak se je preizkusil v podiranju kegljev in finale je čakalo štiri tekmovalce, in sicer Gajo A., Merito B., Matija Š. in Luka Š.. Zmagovalec Luka Šket, ki je podrl vse keglje, si je prislužil sladko nagrado. Ostali trije finalisti, so prav tako prejeli tolažilno nagrado. Igralci so si dajali veliko vzpodbud in pristnih vzklikov veselje. Zagotovo so ti vzkliki veselja in otroške razigranosti privabili sončne žarke, ki so jih obsvetili. Ob sestopu v dolino so si nekateri nabrali še poslastico za domov, čemaž. Za zaključek izleta je sledil še ogled ruševin nekoč mogočnega gradu Gamberk blizu Ržiš. Žal pa si grajskega dvorišča niso mogli ogledati, ker se je tam pasla čreda ovac. Za razliko od ovc, so bili ovni veliko manj plašni in so planincem dali jasno vedet, da niso zaželjeni gostje. Kljub temu, so se naši planinci domov vrnili veseli in zadovoljni. Tako je za mladimi planinci tretji izlet planinskega krožka v letošnjem šolskem letu, pred njimi pa dvodnevni izlet, ki je predviden 7. in 8. junija.