Osvojili smo Krpanov vrh

Planinci naše šole smo jesenske počitnice začeli z osvajanjem tisočaka. V soboto, 25. oktobra smo se povzpeli na razgledno Sveto Trojico, ki se nahaja na nadmorski višini 1123 metrov. Z vrha, kjer stoji cerkev, ki je bila sežgana in ponovno sezidana, smo se lahko razgledali po celotni Krpanovi deželi, Notranjski. Videli smo tudi presihajoče Petelinjsko jezero. Ponovno smo se orientirali proti domačemu Šentvidu in tudi tokrat nam je vaja uspela. Med potjo nas je ves čas spremljal nič kaj prijeten veter. Zavetrje smo našli le v gozdu. Zato tudi na samem vrhu nismo prav dolgo postali. Sicer smo bili navdušeni nad Krpanovo deželo ter smo celo med vožnjo na avtobusu listali slikanice o Martinu Krpanu. Sestopili smo po isti poti ter se prijetno utrujeni vrnili v Šentvid. Tako je za nami prvi izlet v letošnjem šolskem letu. Veseli smo bili tudi udeležbe staršev in upamo, da se nam pridružijo še v prihodnje.

Bojana Iljaž, mentorica planinske dejavnosti