Kresnička – naravoslovno tekmovanje

V četrtek, 6. aprila 2023, smo izvedli šolsko tekmovanje iz znanja naravoslovja, ki se imenuje Kresnička.

Tekmovalo je 15 učencev razredne stopnje in 7 učencev je prejelo priznanje: Fedja Baloh, Žiga Jereb, Julia Flajnik, Lenart Hobič, Larisa Dremelj, Vid Likar, Nika Oštir Verbič.

ISKRENE ČESTITKE!

Bistveni del tekmovanja so bili eksperimenti, ki so jih učenci do dneva tekmovanja izvedli v šoli ali doma. Tako so letos ugotavljali, kateri žeblji rjavijo in kateri pogoji morajo biti izpolnjeni za to. S pomočjo kovancev so poskušali uravnovesiti prevesno gugalnico. Ob stiskanju pesti pa so ugotavljali, katere mišice sodelujejo pri izbrani dejavnosti.

Raziskovanje sveta okrog sebe je za vsakega prav poseben izziv. Učenci zelo radi samostojno raziskujejo in tako pridobljeno znanje je trajnejše ter podkrepljeno z lastnimi izkušnjami. Hkrati so aktivni in še bolj vedoželjni.