Jesen listka Timija

Sredo, 30. september 2020, so učenci 1. in 4. razreda preživeli res kulturno. Na šoli so si ogledali lutkovno predstavo Jesen listka Timija v izvedbi prostovoljcev Slovenskega društva hospic iz Ljubljane.

Avtor knjige Jesen listka Timija je Leo F. Buscaglia. Predstava z istoimenskim naslovom je prirejena po knjižni predlogi in govori o življenju listka Timija na velikem drevesu. Zgodbo je v slovenščino prevedla gospa Darinka Nahtigal.

Pomlad je in listek Timi je pognal na eni izmed najvišjih vej mogočnega drevesa. Timi in njegov prijatelj Danijel se veselita življenja na drevesu. Ostali letni časi s seboj prinašajo spremembe zanj in za njegove prijatelje. V času jesenskega deževja in viharjev spozna, da se krog življenja obrača. Strah pred minevanjem se umakne sprejemanju večnega življenjskega kroga. Zgodba otrokom razloži življenjski krog, se dotakne teme minevanja in njenega vpliva na vsakdanje življenje.