Drugošolci stkali prijateljstvo z zaključkom na Gradišču

Torka, 13. junija 2023, so se naši drugošolci zelo veselili, saj so jih obiskali prijatelji iz OŠ Veliki Gaber, s katerimi smo skozi celo šolsko leto sodelovali v projektu Tkemo prijateljstvo. Ob prihodu so naše marljive kuharice pripravile sočna in okusna sadna nabodala. Po zdravem zajtrku so se vesele volje odpravili na pot proti Gradišču. Spremljal jih je Miha Jakopič, član zavoda Mavrični bojevniki, ki je za učence pripravil pestre dejavnosti. Ves čas nas so nas izza drevesnih vej obsvetljevali topli sončni žarki. Pred prihodom na cilj so dobili prvo nalogo. Poiskati so morali veje za ognjišče. Z navdušenjem so jih zbirali in prinesli do tabora Mavričnih bojevnikov. Ogledali so si prižig ognja s kresilom, se podučili o nevarnostih ognja, navdušeno pokukali v njihove bivake, kuhinjo, jedilnico … Vsak učenec je zbrusil kamen lojevec v željeno obliko in si tako oblikoval unikatno verižico. Svoje gibalne spretnosti so preizkusili v vlečenju vrvi in metanju obročev na lesene količke. Na koncu so se v Lavričevi koči posladkali še s sladoledom in se polni lepih vtisov, novih spominov in sklenjenih prijateljstev vrnili proti šoli.