Drugošolci in učenci PŠ Temenica na Jurjevi domačiji

V sredo, 20.9.2023, so imeli drugošolci matične šole naravoslovni dan. Obiskali so muzej na prostem – Jurjevo domačijo na Občinah pri Trebnjem. Spoznavali so življenje nekoč in ga primerjali z današnjim. Ogledali so si vodnjak, staro hišo, pod (skedenj), kaščo s pripadajočimi predmeti in spoznali njihovo uporabo, spoznavali pot žita od njive do kašče na star način. Oskrbnik je prinesel dva mlada zajčka, katere so učenci lahko pocrkljali. Spoznali so stare igre in v njih sodelovali.

Na poti proti šoli so se ustavili na OŠ Veliki Gaber. Tam so se srečali z njihovimi drugošolci, s katerimi bodo letos tkali prijateljske vezi skozi celo šolsko leto. Spoznavanje in druženje je bilo zelo prijetno. Čas je hitro minil in morali so se vrniti nazaj na matično šolo.