Dobrodošli prvošolčki

Sreda, 1. 9. 2021, je bil pomemben dan za 43 učencev naše osnovne šole. Postali so čisto pravi šolarji in ponosno prestopili šolski prag. Sprejem je potekal na šolskem igrišču.

Ob prijetnih sončnih žarkih so prisluhnili citram Julije Koritnik in deklamaciji Tevža Palčarja. Program je povezoval osmošolec Jakob Kastelic. Učence in njihove starše sta nagovorila tudi ravnateljica Angelca Mohorič in gospod župan Dušan Strnad.

Po kulturnem programu je prvo šolsko uro izvedla klovnesa Eva Škofič Maurer, v vlogi profesorice Ifigenije Sfrčkljane, ki je poskrbela za obilico smeha in zabave.

Učenci so prejeli rumene rutice in se z učiteljicami odpravili v učilnici, kjer so se morali soočiti s prvo nalogo. Vsi so uspešno preskočili oviro ter si prislužili diplome.

Spoznavali so se preko igre, prisluhnili pravljici in se posladkali. Poslovili so se z upanjem na uspešno in prijetno šolsko leto.