3. športni dan

V sredo, 15. 3. 2023, so imeli tretješolci 3. športni dan z naslovom Rekreativne igre z gradniki. Učenci so opravljali različne športne in plesne igre ter ustvarjali preproste tehnične igrače iz zobatih kolesc. Dan je bil namenjen spoznavanju gibanja in prenosa gibanja iz enega telesa na drugega. Začeli so z ogrevanjem ob pesmici. Nato so se podučili o osnovnih oblikah gibanja in v okviru svoje skupine sestavljali različne preproste in tudi malce bolj zahtevne igrače iz zobatih kolesc. Pri tem so se urili v ročnih spretnostih ter v branju načrtov. Dejavnost so večkrat prekinili s krajšimi športnimi igrami in plesi. Vozili so se z vozičkom, z žogami spremljali odlomek iz baleta Hrestač, zaplesali z gusarji in čebelicami. Svoje izdelke in gibanje so primerjali z napravami in predmeti, ki jih uporabljajo doma in v šoli. Za konec so svoje vtise zabeležili z besedo in sliko. Vse dejavnosti so izvedli v prostorih šole. Dan je potekal po predviden načrtu. Učenci so bili ob koncu polni novih vtisov in spoznanj.